Hakkımda

Eskişehir‘de doğdum ve hala eskişehir’de yaşamaktayım. Zaman zaman projeler dolayısıyla başka şehir ve ülkelere seyahatlerim oldu. Gezmeyi ve çalışmayı çok seviyorum. Yeni fikirler her zaman beni heyecanlandırıyor. Üzerinde çalıştığım bir fikrim var ise, bitirene kadar rahat bir uyku çekemem.

Sektörde neredeyse 10 senelik bir geçmişim var. Öğrenmeyi ve öğretmeyi seven birisiyim. Hayatım boyunca her zaman freelance çalıştım, open sourcekültürüne bağlı bağımsız bir hayat sürüyorum.

Yazılım dili olarak PHP, onun yanında Front-end ve Mobil Uygulamalar için Hybrid olarak geliştirmeler yapıyorum. Çalışırken müzik dinlemeye bayılırım, belli bir şeye odaklanmama yardımcı oluyor. Klavyeyi iyi kullanmaktan ve pratik düşünmemden dolayı yaptığım işleri çok hızlı bitiriyorum.

Zaman zaman gerek front-end gerekse back-end için küçük çaplı uygulamalar ve eklentiler yazarak bloğum ve github adresim üzerinden paylaşıyorum.

Bunun dışında 2009’dan beri youtube kanalımda videolu eğitimler hazırlıyorum. Bildiklerimi paylaşmaktan keyif alıyorum ve bunu herkese tavsiye ediyorum.

Kod yazarken PHPStorm IDE’sini kullanıyorum, bilgisayar olarak Macbook Pro, monitör olarak BenQ‘nun 35’ monitörünü kullanıyorum. Müziği çok sevdiğim için JBL Xtreme cihazına da sahibim. Videolu eğitimlerim içinse Komplete Audio 6 ses kartı ve Rode NT1-A marka bir mikrofona sahibim. Yukarıdaki görsel benim evimdeki çalışma alanımdır.

Benimle front-end, back-end ve mobil uygulamalarınız için çalışmak isterseniz tayfunerbilen@gmail.com adresine mail atmanız yeterli.

Yurtdışı deneyimlerim:
2013 – Bosna-Hersek (Saraybosna)
2014 – Azerbaycan (Bakü)
2015 – Kıbrıs (Girne)
2016 – Malta
2016 – Hollanda (Amsterdam)