Grafik Tasarım

Freelance Tasarım Fiyatları

2021 Freelance Grafik Tasarım Fiyatları

Freelance Grafik Tasarım

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec id odio eu odio suscipit varius. Duis rutrum arcu eget sapien ornare tristique. Nullam ut suscipit tellus, vel cursus dolor. Sed rhoncus fringilla velit, at fringilla turpis laoreet et. In hac habitasse platea dictumst. Aliquam a accumsan neque. Quisque consequat mattis sodales. Aenean molestie sagittis ante, et tincidunt urna bibendum ut. Integer ultricies diam id ante ullamcorper dictum. Suspendisse eleifend nunc ligula, vel hendrerit elit tincidunt et.

 

Logo Tasarım

Grafik tasarım denince akla ilk gelen olan logo tasarımı bir çok tasarımcı tarafından başlangıç noktası olarak değerlendirilmektedir, Web site, katalog, kartvizit ve mobil uygulama gibi farklı alanlarda logo ve piktogram materyalleri kullanılmaktadır.

Kurumsal Kimlik

Nulla facilisi. Praesent in magna vitae odio sollicitudin molestie ut vel justo. Ut ut sapien sit amet justo pretium laoreet at sed ex. Sed vitae vulputate ante.

Kutu ve Ambalaj Tasarımı

Nulla facilisi. Praesent in magna vitae odio sollicitudin molestie ut vel justo. Ut ut sapien sit amet justo pretium laoreet at sed ex. Sed vitae vulputate ante.

 

Grafik Tasarım Programları

Grafik tasarımında hangi programlar kullanılır? Doğru tasarım programları nasıl öğrenilir piksel ve vektörel tasarım araçları nelerdir ?

 

ADOBE PHOTOSHOP :  Photoshop kullanıma çıktığı ilk senelerde temel amacı her ne kadar fotoğraf düzenleme olsa da geçen süre boyunca çok ciddi bir evrim göstererek grafik, basit 3d modelleme hatta animasyon oluşturma gibi farklı özelliklere sahip olmuştur.

 

ADOBE ILLUSTRATOR :  Temeli vektörel esaslı çizimler olan Illustrator programı daha çok matbaa işleri için uygundur, program içerisinde bulunan Pantone renk katalogları, bıçak ve taşma izleri gibi özellikler dergi, katalog, kartvizit gibi matbaaya gönderilecek olan işlerin tasarımında sizlere yardımcı olsada günümüzde bir çok grafik tasarımcı logo tasarımlarınıda bu programda gerçekleştirmektedir.

 

ADOBE INDESING :  Katalog, dergi, gazete gibi mizanpaj gerektiren ve hedef kitlenin alışık olduğu bir template tasarım dahilinde hazırlanması gereken çalışmalar için uygundur, ayrıca Indesing programı kitap , kullanım klavuzu gibi çalışmalar içinde son derece uygun bir programdır.

 

ADOBE INDESING :  Telefon, tablet gibi mobil cihazların hayatımıza girmesiyle birlikte , kullanıcım deneyimlerinin farklılaşması tasarım araçalarında yansımış durumdadır, Adobe Xd programı basit ve temiz yapısıyla kullanıcı deneyimine odaklı bir program olup tasarlanan çalışmanın mobil yazılımcıya teslim açamasında harika bir köprü görevi görmektedir.

 

Temel grafik tasarım programlarından yukarıda bahsettik, bunlar grafik tasarım ile direk ilgili programlardır dijital tasarım araçları ( video ,animasyon, motion grafik) için farklı programlar kullanılmaktadır.